Заробіток в Інтернеті. Просто?

> Заработок в Интернете > Заробіток в Інтернеті. Просто?

Ми вже давно зрозуміли, що ми живемо в час бурхливого розвитку Інтернету. Тут і там нашу увагу привертають фрази “Заробляй онлайн”, “Створи свій пасивний дохід в Інтернеті”, “Онлайн заробіток без інвестицій” і т.д. Все здається досить просто – бери і заробляй. Проте, є важливий компонент без якого жоден онлайн-підприємець або інтернет-маркетолог не досягне успіху, цей компонент – знання. 

 1. Для кого ця стаття
 2. Види інтернет-проектів
 3. Як самостійно створити інтернет-магазин
 4. Що робити, якщо грошей на розробку немає. Зовсім немає
 5. Вибір CMS для інтернет-магазину
 6. Товар для інтернет-магазину
 7. Дропшиппінг
 8. Блог
 9. Вибір CMS для блогу
 10. Заробіток на блозі

Для кого ця стаття 

Ця стаття для тих, хто тільки почав цікавитися способами заробітку в Інтернеті. Для тих, хто вже вирішив, який продукт або послугу він буде просувати або лише знаходиться на етапі ідеї. Для тих, хто хоче пов’язати своє професійне життя з інтернет-маркетингом і онлайн-підприємництвом. Не має значення хто ви в реальному житті: студент, школяр, банківський службовець, менеджер з продажу, сантехнік чи мати двох дітей у декретній відпустці. Заробляти в Інтернеті може кожний.

Я навмисно не розділяю інтернет-підприємців та digital-маркетологів, тому що у них одна мета активності – прибуток. Онлайн-підприємець може виконувати обов’язки інтернет-маркетолога для свого проекту, якщо навчиться звичайно. У інтернет-маркетолога трохи інший вектор застосування своїх знань, він працює з проектами клієнтів, і його не хвилюють постачальники або звіти в податкову.

Види інтернет-проектів

Один із перших сайтів з яким вам ,швидше за все, доведеться мати справу, це інтернет-магазин.

Zarabotok_v_internete_uk_foto_1

Схема заробітку в інтернет-магазині спрощено виглядає, як і в звичайному магазині, купив товар дешевше – продав дорожче. Як можете в даному випадку заробляти ви? Дуже просто, створюєте свій інтернет-магазин, домовляєтеся з постачальниками товару і продаєте!

Як самостійно створити інтернет-магазин

Якщо ви не веб-розробник і код для вас лише набір символів, то в мережі дуже багато фахівців-фрілансерів готових вам допомогти, головне правильно їх вибирати. По суті ви берете на себе функції керівника проекту – ставите виконавцям задачі і контролюєте їх виконання. Я, наприклад, часто працюю з біржею фрілансерів – Freelancehunt.com

Зареєструйтесь та заходьте в розділ веб-програмування тут ви побачите великий список фахівців з України, а часто і з інших країн СНД.

Zarabotok_v_internete_uk_foto_2

Вибрати професіонала з цього списку буває непросто, в першу чергу зверніть увагу:

 • на відгуки. Зрозуміло, що вони повинні бути позитивними в 99% випадків
 • на кількість арбітражів. Чим менше, тим краще 
 • на наявність портфоліо і на види послуг, які надає фрілансер. Вас цікавить послуга “сайт під ключ” або “інтернет-магазин під ключ”
Zarabotok_v_internete_uk_foto_3

Даний вид послуг означає, що за результатами роботи з цією людиною ви повинні отримати готовий інтернет-магазин. Бажано встановлений на ваш хостинг і доступний по вашому доменному імені. Хто і як буде додавати в інтернет-магазин товари, також можна обговорити, тому що ви можете робити це самостійно або замовити послугу автоматичного наповнення у того ж розробника. Бюджет ви обговорюєте з фахівцем окремо.

Також можливий ще один варіант пошуку виконавця, через публікацію проекту:

Zarabotok_v_internete_uk_foto_4

Створюєте завдання, публікуєте та чекаєте, коли почнуть надходити заявки від фрілансерів. Зазвичай, їх приходить 20-30 штук, ваша мета відібрати частину за принципом ціна/якість і деталі обговорювати вже безпосередньо у особистих повідомленнях.

Чому я не розглядаю роботу з компаніями: 

 • по-перше, дуже часто це дорожче 
 • по-друге, не факт, що якісніше, якщо у фрілансера є репутація на біржі у вигляді позитивних відгуків, то він не ризикне собі її зіпсувати виконавши роботу абияк 
 • по-третє, працюючи з фрілансером, ви буде спілкуватися безпосередньо з ним, а при роботі з компанією комунікація найчастіше буде відбуватися через менеджера проекту або менеджера по роботі з клієнтами, так-так вартість його роботи також буде включена в ваш бюджет.

Що робити, якщо грошей на розробку немає. Зовсім немає 

Якщо грошей немає, а заробляти хочеться, то вихід один – вчитися. Для старту вам необхідно купити доменне ім’я та хостинг, мені подобається цей сервіс – Хостинг Украина. В них нормальна техпідтримка, яка відповість на будь-яке запитання, яким би дивним воно не здавалося.

Вибір CMS для інтернет-магазину 

Наступний етап – система управління контентом, на якому буде працювати ваш інтернет-магазин. CMS (система управління контентом) це основа вашого e-commerce проекту і вибрати її ще те завдання. За 7 років своєї роботи мені доводилося мати справу з Бітрікс, Opencart, PrestaShop, Drupal, Joomla, WordPress, Magento. Тому зроблю вибір за вас. Для невеликих інтернет-магазинів рекомендую русифікований варіант Opencart – OcStore. Для тих, хто має намір розібратися з усім самостійно це оптимальний варіант.

Як встановити OcStore і самому виконати необхідні налаштування, щоб в результаті отримати готовий магазин – завантажуйте тут. 

Товар для інтернет-магазину 

Ще до покупки доменного імені та оплати хостингу слід визначитися, що саме ви будете продавати. Домовтеся заздалегідь з постачальниками або виробниками на яких умовах вам будуть продавати товар.

Дропшиппінг

Я в свою чергу зупинюся на одному виді співпраці, який не потребує фінансових вкладень від продавця, тобто від вас – на дропшиппінгу. Простими словами дропшиппінг це “де знайти покупця” – ваш головний біль, а виробництво, упаковка і доставка товару вже відповідальність постачальника. Наприклад, у ваш інтернет-магазин прийшло замовлення, ви телефонуєте покупцеві уточнюєте деталі і вже після передаєте інформацію постачальнику: вид і кількість товару, адресу доставки та контакти покупця. Вам залишиться тільки отримати гроші. Детальніше про цей вид заробітку читайте за посиланням “Дропшиппінг”. Приємний бонус до статті список постачальників і виробників, які працюють за цією схемою.

З інтернет-магазинами розібралися. Наступний вид сайту на якому я хочу зупинитися це блог. 

Блог 

Блог – це сайт, де ви публікуєте дописи, доповнені мультимедійним контентом – картинками, відео, фотографіями, інфографіками і т.д. Як правило, статті в блозі пишуться на одну тему або на кілька суміжних тем. Наприклад, в блозі для жінок можуть бути такі розділи як мода, краса, виховання дітей, рецепти інформація по суті різна, але цікава певній аудиторії – жінкам. 

Якщо ви вмієте грамотно і красиво писати, то заробіток на власному блозі саме для вас. Вкладення мінімальні: домен, хостинг, при бажанні замовите індивідуальний дизайн, якщо фінансове стан не дозволяє, встановіть безкоштовний шаблон, розбагатієте – поміняєте. Хто знає, можливо саме ви буде творцем ще одного жіночого журналу такого як, passion.ru. Цей онлайн-журнал щомісяця відвідує майже 5 млн. людей, а відвідувачі це в першу чергу гроші. В даному випадку – великі гроші.

Вибір CMS для блогу

В інтернет середовищі, коли говориш блог – автоматично згадуєш Вордпресс. Простий, безкоштовний, стильний що ще потрібно для старту?

Де скачати WordPress, як встановити та налаштувати ви можете прочитати тут.

Заробіток на блозі 

Монетизувати блог дуже просто. Причому це саме пасивний дохід.   

 • AdSense – сервіс контекстної реклами від Google. Принцип – ви надаєте корпорації Google місця у своєму блозі для розміщення реклами, гроші вам виплачуються за покази та переходи. Докладніше про сервіс я пишу тут.
 • Рекламна мережа Яндекса. Майже те саме, що і AdSense, але вимоги до сайтів дещо жорсткіші. 
 • Продаж посилань. Принцип – ви розміщуєте у своїх статтях посилання на інші інтернет-ресурси. Наприклад, ви пишете огляд новинок парфумерії і в цьому ж пості згадуєте, що придбати ці новинки ви можете в інтернет-магазині такому-то і посилання. Більше інформації про те, де шукати клієнтів для подібного виду заробітку читайте в моїй статті.
 • Партнерські програми. Схема заробітку чимось схожа на продаж посилань, але платять вам не за те, що ви розміщуєте у себе посилання, як у попередньому випадку, а за те, що якщо користувач перейшов за цим посиланням і купив парфумерію ви отримуєте % від покупки. Детальніше про види партнерських програм я пишу тут. 
 • І зовсім очевидний вид монетизації блогу – це прямий продаж реклами. З вами зв’язується рекламодавець, ви називаєте вартість розміщення банера, огляду, прес-релізу і т.д. Рекламодавець платить вам гроші, ви публікуєте рекламний матеріал. Все.

Ми розглянули два види сайтів, але це звичайно не всі. Однак, за винятком, хіба що сторінок в соцмережах і блогів на блог-платформах саме ці інтернет-проекти найпростіше створити новачкові. Про портали, ЗМІ, SaaS продукти, маркетплейси я напишу в окремій статті.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *